Izvēlne
Jūsu grozs

Cetilpalmitāts

Cetilpalmitāts
Cetilpalmitāts
1.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 0759

Pieejamie varianti

Cetilpalmitāts
INCI: Cetylpalmitat

   Cetilpalmitāts ir zināmā spermaceta aizvietotājs. Apzīmējums spermaceta „aizvietotājs” norāda uz agrāk izmantotu substanci- dabisko spermacetu, kuru ieguva no kašalotu pieres kaula dobuma. Par laimi, mūsdienās, pamatojoties uz dzīvnieku aizsardzības likumiem, tas ir aizliegts. Spermaceta galvenā sastāvdaļa ir cetilpalmitāts un šodien to izgatavo sintētiski. To iegūst no Cetylalkohola un Palmitinskābes.

   Baltās vaskaini kristāliskās pastilas kūst 53*. Spermaceta aizvietotājs veido gludas, mīkstas emulsijas ar vieglu plēvīti veidojošām īpašībām. Nelielās devās spermaceta aizvietotājs piesaista mitrumu, uzlabo emulsiju viskozitāti un darbojas kā ko-emulgators. Lielākās devās pievienots, apgrūtina emulsijas uzklāšanu. Emulsijas ar spermaceta aizvietotāju ir relatīvi mīkstas un savu beigu konsistenci iegūst pēc 1-2 dienām. Ļoti labi Cetilpalmitātu izmantot kā papildinošu komponentu maisījumos ar augu sviestiem. Tā kā tas ir taukos šķīstošs, to var pievienot gatavojot ķermeņa sviestus.

Pielietojums: krēmos un losjonos visiem ādas tipiem, roku un pēdu krēmos, krēmos zīdaiņu ādas kopšanai, matu kopšanas līdzekļos, kā arī ķermeņa sviestos un balzāmos.
Daudzums: 0,5- 3%

Recepte iereosmei
Mitrinošs ķermeņa sviests ar Cetilpalmitātu
Tauku fāze:
2 g Šī sviests
2 g Kupuaku sviests.
2 g Mango sviests
1,5 g kakao sviests
5 g aprikožu kauliņu eļļa
0,5 g Cetilpalmitāts
2 g Emulsans 

Ūdens fāze:
38 g ūdens
0,2 gr Allantoina pulveris 

Konservēšanas fāze:
10 pil. Rokonsals (pH līmenim jābūt 5-5.5 )
vai 
8 pil. BioKonsAtsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi