Attīrošas kosmētikas sastāvdaļas
0.00€
- Pieejamība: Pieejams
- Produkta kods: 225a0
Attīrošā kosmētika sastāv no vairākām pamatsastāvdaļām un arī papildus aktīvām vielām, kas to padara bagātīgāku un kopjošāku. Visiem tīrošajiem līdzekļiem ir pamatā līdzīgas sastāvdaļas, kuras šeit ir uzskaitītas
Ūdens
Visa pamatā attīrošajā kosmētikā ir ūdens. Ļoti labi var izmantot gan negāzētu minerālūdeni, gan vārītu tīru ūdeni. Īpašiem produktiem var izmantot arī destilātus un ziedūdeņus. Uzlējumus un tējas var izmantot tikai tūlītējam patēriņam, tos nevar uzglabāt.
Tenzīdi
Otrs galvenais komponents ir tenzīdi, kas nodrošina netīrumu atdalīšanos no ādas un aizskalošanu ar ūdens palīdzību. Par tiem sīkāk aprakstīts ir abās iepriekšējās sadaļās: "Tenzīdi un to iedarbība" un "Tenzīdu kombinēšana"
Aktīvās un kopjošās vielas
Šīs vielas bagātina mazgājošā produkta sastāvu, uzlabo kopjošās īpašības, mazina tenzīdu kairinošo iedarbību.
Lipīdi - eļļas, sviesti un vaski - mazina tenzīdu kairinošo iedarbību, palīdz atjaunot aizsargkārtiņu. Šie produkti pievienojami sekojošās koncentrācijās - sausai ādai līdz 3 % no kopējā produkta daudzuma, bet taukainām ādām un matiem tikai 1 %.
Kondicionējošās vielas - tās, kuru molekulu lādiņš atšķiras no ādas un matu virsmas molekulu lādiņa. Šīs vielas arī mazina tenzīdu kairinošo iedarbību, darbojās aizsargājoši, uzlabo un atvieglo ķemmēšanu un padara matus mīkstus un zīdainus. Pie šīs grupas pieder sekojoši produkti: zīda, kviešu un piena proteīni, kā arī lizolecitīns. Lietošanas devas pie attīrošajiem produktiem šai grupai ir no 0,5 līdz 2 %.
Mitrinātāji - veicina matu un ādas papildus mitrināšanu, aizkavē mitruma zudumus pēc tīrīšanas. Vispopulārākie mitrinātāji attīrošajā kosmētikā ir glicerīns (lieto līdz 10 %) un d-pantenols (lieto 0,5 - 1 %).
Citas aktīvās vielas, kā jūras sāls (līdz 3 %), augu ekstrakti (1 %), ēteriskās eļļas (līdz 1%), kā arī dažādi abrazīvās palīgvielas, ar kuru palīdzību var pagatavot abrazīvās dušas želejas. - mandeļu/olīvu granulas, jojobas vaska pērlītes, jūras smiltis, mandeļu milti u.c.
Palīgvielas
Kā palīgvielas tiek izmantoti želejveidotāji (0,5-1%), konsistences veidotāji, emulgatori, konservanti, krāsvielas (vislabāk pārtikas krāsvielas), smaržvielas, kā arī pH līmeņa regulētāji - pienskābe un citronskābe.
Konservēšana
Šampūni un dušas želejas ir jākonservē mazāk kā emulsijas, jo tenzīdiem pašiem ir konservējoša iedarbība. Tomēr, konservēšanas daudzums atkarīgs no mazgājošo substanču koncentrācijas produktā. Ja MS produktā ir virs 12 %, produktu var nekonservēt, bet ja MS koncentrācija ir zem 12 %, tad produkts ir jākonsevē. Konservēt var ar alkoholu, vai arī ar rokonsalu. Konservējot ar rokonsalu jāraugās, lai pH līmenis nebūtu augstāks par 5,5.