Uz mērķi ar apzinātu sapratni un mīlestību pret sevi!



Janvāri (kad pēc svētkiem citi procesi pieklusuši) es parasti izmantoju intensīvai zināšanu uzņemšanai priekš sevis un jaunu izziņas apvāršņu atklāšanai!
Sen jau visiem zināma ir patiesība, ka lielāki vai vairāk kā ierasts, projekti prasa ne tikai lielāku garīgo spēku un jaudu, bet arī fiziskajām ķermenim ir jābūt spējīgam to “celt un iznest”. Tātad - ja ir mērķis uzkāpt Everestā, fiziskie treniņi ir būtiski diezgan nopietni un pirms Everesta būs daudz citas treniņu virsotnes jāsasniedz. Tas attiecas uz jebkuru lielāka apjoma mērķi - jāaudzē sava kapacitāte visās jomās, tajā skaitā arī pašdisciplīna. Un nevis pēdējiem spēkiem, bet ar patikšanu un gandarījumu.
Es to daru ļoti apzināti, ar lielu mīlestību un saudzību pret sevi, bez drastiskām diētām vai nesaudzīgu sevis piespiešanu (jo tas tikai palielina un uztur organismā jau tā daudz paaugstināto stresa līmeni - kortizola koncentrāciju), bet soli pa solim, esot pastāvīgā saiknē un dialogā ar sevi un savām vajadzībām, savā ikdienā ieviešu un integrēju veselīgākus, manu veselumu aptverošus, harmoniskus paradumus:
gan fiziskos (sabalansētāks uzturs un papildus kustībā),
gan emocionālos (priekam),
gan mentālos (zinātkārei),
gan Dvēselei (radošumā)

Tādā veidā, šķietami neveselīgie kompensācijas mehānismi (kuri patiesībā nodrošina dzīvošanas procesu secīgu, iespējami harmoniskāko norisi pie tiem nosacījumiem, kādus līdz šim organismam nodrošinājām) paši sevi pamazām izbalansē un pamazām pāriet uz veselīgāku un harmoniskāku funkcionēšanu. Vienmēr tēmas apgūstu, izzinot dažādus avotus un visu izlaižot caur savu intuitīvās, personīgās rezonanses prizmu. Mans pieredzes ceļš iet tur, kur rezonanse atsaucas un man tas ir "pareizais", jo man pieredzi vajag tieši tādu.
Pēdējā gada laikā man ir dzimušas daudz idejas un arī radušies jauni mērķi, kurus vēlos īstenot. Pagājušā gadā saskāros ar to, ka mana fiziskā ķermeņa kapacitāte “netur” līdzi manam gara un dvēseles lidojuma tempam - tīri fiziski. Un mani līdzšinējie, ikdienā ieviestie, profilaktiskie pasākumi nedeva pietiekami efektīvus rezultātus.


Kāpēc es apgūstu ķermeņa bioķīmijas procesus?
Tātad - šis gads man būs savu ķermeņa vajadzību un procesu pamatīgas izpētes zīmē, lai justos vēl labāk, spēkpilnāk un apzinātāk tīri fiziski varētu pati sev palīdzēt gan stresa, gan atpūtas periodos. Vēlos vēl padziļinātāk izpētīt sava ķermeņa funkcijas, bioķīmiskos procesus un to, kā profilaktiska integratīvā pieeja veido veselību ilgtermiņā.
Visiem zināms, ka mūsu organismam ir vajadzīgi gan vitamīni, gan minerālvielas gan visādas citādas vielas. To deficīti ir cēlonis dažāda veida disbalansam organismā un novēršot deficītu, atrisinās daudz veselības jautājumu. Visiem arī reklāmas rāda, ka jālieto C vitmīns, cita stāsta, ka bez magnija nekur, citā saka, ka vienīgais glābiņš ir Q10 vai Omega 3.
Mana iekšējā intuitīvā prizma ir norezonējusi ar vairākiem, savstarpēji nesaistītiem, pieredzes bagātiem speciālilstiem, pie kuriem šobrīd apgūstu gan hormonālo balansu, gan to, kā atpazīt laikus disbalansu, ko iespējams koriģēt profilaktiski (jo klasiskās analīzes, kuras nozīmē ģimenes ārsti, ir tik virspusējas, ka tās nosaka tikai jau esošu problēmu un to ārstēšanas protokoli ir pavisam neveselīgi, bet dziļākas nav paredzēts taisīt, pirms nav parādījusies “problēma”). Kā arī, kam pievērst uzmanību un kas būtu jāzina, lai arī profilaktiskās devas, kuras izvēlamies ieviest ikdienā paši, būtu iedarbīgas.
Uzskatu, elementārām, bet pietiekoši detalizētām pamatzināšanām par bioķīmiskajiem procesiem ķermenī būtu jābūt ģimenē vismaz vienam, jo šobrīd medicīnai ir protokoli ir vērsti uz seku mazināšanu, bet tie neatrisina veselības problēmu cēloņus. Sevis pazīšana (arī savu bērnu), procesu un arī dažādo iespēju zināšana ļauj veidot sev (ģimenei) intuitīvo un individuālu veselības uzturēšanas vidi, apstākļus un pielāgot tai arī uzturu. Ir diezgan liela atšķirība gan veselīgas pārtikas izvēlē, gan piedevu kompleksa izvēlē kaut vai no tā vai dzīvojam pilsētā, dzīvoklī, mājā vai laukos, ar ko ikdienā nodarbojamies un cik daudz no pārtikas ir veselīgi audzēta vai pirkta saķīmiķotā veikalā.
Tālāk lasi, ja interesē daži vērtīgi fakti, ko uzzināju.
Tabletēs un kapsulās, ko pēram savai veselībai ir dabiskās un sintētiskās fomas vitamīni. Piem. C-vitamīnam dabā ir 6 formas, bet E-vitamīnam 8 formas, savukārt lielākajā daļā aptiekas produktu ir tikai sintētiskās, vienas formas šie vitamīni (papētīju sastāvus, tiešām tā ir). Protams, efektīvi uzsūcas tikai dabiskās formas, sintētiskās ir naudas izmešana + ilgtermiņā lietojot - papildus slodze aknām.

E-vitamīns jālieto kopā C-vitamīnu vai kādu citu antioksidantu, lai tas darbonots efektīvi. Savukārt C-vitamīnam sastāvā svarīgi būt bioflavonoīdiem. Protams, uzzināju arī “kapēc” tā jādara, kādi bioķīmiski procesi notiek ar katru, bet tas garāk jāraksta.
Minerālvielas vislabāk organismam uzņemamās formas ir - helāti (Magtnija citrāti, Cinka argināti, Magnija glicināti u.c.) + katrai helātu formai arī savas nianses. Diezgan bezjēdzīgi lietot oksīdu vai sulfātu formas (piem. magnija sulfāts vai magnija oksīds), jo gremošanas traktā tie tikpat kā neuzsūcas un nespēj kompensēt iztrūkumus.
Lielāko daļu minerālvielas nav jēgas lietot ēšanas laikā (jo ar daļu pārtikas produktu tās neuzsūcas) un jālieto dienas otrā pusē, savukārt vitamīnus ieteicams lietot ēšanas laikā, dienas pirmajā pusē.
Pētījumā ar 500 pusaudžiem (12-15 gv) izrādījās, ka 100% gadījumos ir kalcija trūkums kaulos, ko izraisa PĀRMĒRĪGA gāzēto, saldo dzērienu lietošana ikdienā, kuru sastāvā garšas uzlabošanai ietilpst fosforskābe. Tas rada pārmērīgu fosforsābes daudzumu organismā, kā rezultātā notiek kalcija pastiprināta izvadīšana no organisma, kas savukārt rada bīstamu kalcija deficītu un ir mūsdienās viens no Juvenīlās osteoporozes cēloņiem bērniem un pusaudžiem!
Cukura patēriņš (īpaši slēptais - dzērienos, pārtikas produktos), ko sabiedrības lielākā daļ uzņem, 70% (!!) pārsniedzot dienas maksimālo normu (īpaši bērni, kuriem arī dēļ tā vielmaiņa kopš bērnības jau ir pilnīgā disbalansā, un to izlīdzsvarot būt grūtāk, kā mūsu paaudzei), dēļ kā organisms or absalūtā minerālvielu un vitamīnu deficītā, nepārtrauktā iekaisuma procesā, kas rada pastāvīti paaugstināta kortozola līmeni, izjaucot visu hormonālo balansu.
par alkohola patēriņu, modificētajiem miltu produktiem un smēķēšanu nemaz šoreiz nekomentēšu…

Un šī ir tikai maza daļa no skaidrību ieviesošās informācijas manā izpratnē par šo tēmu.
Mūsu un mūsu bērnu veselība ir pilnībā mūsu atbildība, jo tikai katrs mēs pats (arī mūsu bērni) apzināti vai neapzināti paši sevi vai nu indējam vai barojam ar spēku un enerģiju, liekot mutē katru nākošo kumosu vai norijot izvēlēto vitamīnu!


Kāpēc es vispār te rakstu kaut ko par veselību, ja reiz specializējos dabīgā skaistumkopšanā?

Es izkopju dzīvesveidu, kuru balstu manis definētā, Dzīvās skaistumkopšanas filosofijā. Tā ir par daudzpusīgām un visaptverošām rūpēm par savu ķermeni, visos līmeņos! Bet fiziski - tā ir bāze iespējai piedzīvot visu parējo šajā zemes dzīvē. Šeit nezināšana neatbrīvo no neveselīgām sekām!
Ja kādam no jums ir interese, raksti man vai komentāros - par ko tieši. Varu vēl padalīties ar šādām zināšanām, ko cītīgi apkopoju, izzinu un turpināšu to visa gada garumā. Paldies, ka izlasīji un priecājos, par katru, ar kuru man ir kāda kopīga tematiskā "dzirksts"! Priecāšos, ja arī Tev ir ko piebilst par šo tēmu no savas pieredzes, lai arī, tā katram ir indivituāla, tomēr var noderēt arī citiem...