Izvēlne
Jūsu grozs

Citroneikalipts, ēteriskā eļļa

Citroneikalipts, ēteriskā eļļa
Citroneikalipts, ēteriskā eļļa
2.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 0119

Pieejamie varianti

Citroneikalipts 100% ēteriskā eļļa 

INCI: Eucalyptus citriodora

Ieguves valsts: Austrālija

Ieguve: tvaika destilācija no zariem un lapām

 Citrona eikalipts – mūžzaļš, strauji augošs stalts koks, kas dažreiz  sasniedz pat 50 metrus.

Eikalipta citriodora ēteriskā eļļa tiek iegūta destilācijas procesā no lapām un ir pazīstama aromaterapijā kā citrona eikalipts, kā arī pēc tā botāniskā nosaukumu Eucalyptus citriodora. Lielākās ieguves valstis ir Brazīlija, Indija, Dienvidāfrika, Gvatemala, Madagaskara, Austrālija, Maroka un Krievija.

 Citroneikaliptu lapu uzlējumus no seniem laikiem izmanto kā pretsāpju, pretsēnīšu un pretiekaisuma līdzekli, bet kompresēs lieto lai mazinātu locītavu sāpes un paātrinātu ādas brūču un infekciju dzīšanu.

Citroneikalipta ēteriskās eļļas vērtīgās antibakteriāli ārstnieciskās īpašības tiek izmantotas dažādām elpceļu, saaukstēšanās un deguna blakusdobuma slimību ārstēšanai. Citroneikaliptam ir daudz kopīgu īpašību ar Eikalyptus Radiata L.un Eikalyptus Globulus L.

Aromterapijā Citroneikaliptu izmanto kā atsvaidzinošu, pacilājošu un arī prātu nomierinošu līdzekli. Tā svaigā smarža līdzsvaro garastāvokli.

 Lieliski noder telpas aromatizēšanai izmantojot aromlampiņās.

Citroneikaliptu var lietot maisījumos ar baziliku, ciedru, muskatsalviju, koriandru, kadiķogu, lavandu, majorānu, priedi, rozmarīnu, timiānu un vetīveru. Dabiskā parfimērijā to veiksmīgi izmanto, lai iegūtu svaigu, nedaudz citrusa-ziedu aromātu, bet jāpievieno nedaudz, jo Citroneikaliptam ir ļoti spēcīgs aromāts.

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi