Izvēlne
Jūsu grozs

Kliņģerīšu - piena krēms

 Kliņģerīšu - piena krēms
Kliņģerīšu - piena krēms
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 8fgd7

Kliņģerīšu - piena krēms


Pagatavošanas pakāpe:

iesācējiem /ar nelielām iemaņām/ priekšzinātājiem.
Pagatavošanas laiks: 15 min.
Uzglabāšana: 3-5 dienas
Daudzums: 150 ml


 Visvienkāršākais un dabiskākais krēms kādu vien var pagatavot. Tikai divas pamata sastāvdaļas un ir gatavs barojošs, ļoti kopjošs krēms ķermenim. 


Pārsteidzoši šķiet, ka no divām, pilnīgi šķidrām sastāvdaļām veidojas tiešām biezs un saturīgas konsistences krēms. Visa ķīmija slēpjas tajā, ka gan pienā, gan eļļā ir emulģējošas (ūdeni un eļļu sasaistošas) daļiņas, kuras ilgstošas blendēšanas rezultātā savienojas, mainot arī savu konsistenci un biezu. Šī vienkāršā recepte arī pierāda, ka jebkurš krēms, kas sastāv no ūdens un eļļas, kuri tiek apvienoti ar emulgatora palīdzību, ir dabā sastopams savienojums, kuru sauc par emulsiju (piens tam ir vistiešākais pierādījums, jo tas satur gan ūdeni, gan taukus un nekad pilnībā nesadalās divās atsevišķās frakcijās, jo satur dabīgus emulgatorus).

Šis ir no tiem kosmētikas produktiem, kuru saucu par ēdamo kosmētiku, jo tas  tiešām ir arī garšīgs. Receptē minētā kliņģerīšu eļļa ir kliņģerīšu ziedu izvilkums eļļā, kuru vasarā var pagatavot pats. Izvēloties minēto augu eļļu, ieteiktu izmantot vīnogu kauliņu eļļu vai mandeļu eļļu, vai kādu citu vieglu eļļu. Neieteiktu olīveļļu, tā ir ļoti smagnēja eļļa un būs tīkama reti kurai ādai. Piens jāizvēlas noteikti ar augstu tauku procentu, vislabāk īsts lauku piens, bet ja tāda nav, tad vismaz 3,5 %. Ja ir vēlēšanās papildus kopjošu efektu, var pievienot medu, bet spēcīgākam aromātam, kādu no minētajām ēteriskajām eļļām vai to kombināciju (nepārsniedzot kopējo ieteikto pilienu skaitu). Es izvēlos īlang-īlang, jo tas rada izsmalcinātu aromātu un tādu lietojot jūtos kā Kleopatra. 

Iedrošinu izmēģināt un galvenais – sākt! Darbarīki: rokas blenderis, stikla trauks blenderēšanai un krēmam, karotīte.
SastāvdaļasTauku fāze

80 ml augu eļļa (vīnogu, mandeļu, sezama vai cita) un 20 ml kliņģerīšu eļļa

Vai 100 ml tikai augu eļļa, ja nav kliņģerīšu eļļas.


Ūdens fāze

50 ml trekns piens (vismaz 3,5% tauku saturs)


Aktīvo vielu fāze

Pēc izvēles: ½ t.k medus (nesacukurojies, šķidrs)

un/vai

10 pil. ēteriskās eļļas (īlang – īlang, ģerānija, lavanda un/vai palmroze)

 


 

Uzmanību: pirms krēma gatavošanas kārtīgi notīriet un nodezinficējiet visus darbarīkus, traukus, darba virsmu un rokas. Darba gaitā ievērojiet īpašu tīrību un rūpību, lai maksimāli samazinātu mikroorganismu iekļūšanu kosmētikas produktā. Pārmērīga mikroorganismu savairošanās kosmētikas produktos var izraisīt alerģiskas reakcijas un kaitēt veselībai.

 


Gatavošana:Pienu, kas ir istabas temperatūrā, ielej stikla traukā un blenderē apm. 2 min.
Pa nelielai porcijai pievieno eļļu, katru pievienoto porciju kārtīgi blenderējot sajauc ar pienu, pirms tiek pievienota nākošā eļļas porcija.

Šādi rīkojas, līdz viss receptē paredzētais eļļas daudzums ir iejaukts pienā.

Tikai īsi pirms visa eļļa ir iejaukta pienā, konsistence sāk sabiezēt.   

Kad krēms gatavs, ja ir vēlēšanās, pievieno ēteriskās eļļas un medu un kārtīgi iemaisa ar karotīti.
Gatavo krēmu uzglabā ledusskapī max. 3-5 dienas (atkarībā no piena svaiguma).Lietošana un iedarbība


Lietot sausai ādai visam ķermenim. 
Krēms ir ļoti piemērots pirts rituāliem, kura laikā ar to var lutināt savu augumu un arī sejas ādu vairākas dāmas. Šo krēmu mazākā tilpumā grūti pagatavot, jo blenderis mazāku apjomu nevarēs sablendēt, bet svarīga tieši blendēšana.
Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi