Izvēlne
Jūsu grozs

Lamekrems - augu izcelsmes

Lamekrems - augu izcelsmes
Lamekrems - augu izcelsmes
1.65€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 0753

Pieejamie varianti

Lamekrems

INCI: Glyceryl Stearate, Glyceril Stearate Citrate
 
Lamekrems ir augu izcelsmes, PEG nesaturošs, divkomponentu emulgators. Pamata substances veido glicerīna monostearāts no stearīnskābes un palmitīnskābes, un citronskābes estera. Vienkāršiem vārdiem sakot, sastāv no taukskābēm, glicerīna, citronskābes, palmu un sezamu eļļām. Atkarībā no eļļas un ūdens fāžu attiecībām, veidojas vai nu eļļa-ūdenī emulsija (ja ūdens saturs ir vairāk kā 50%), vai ūdens-eļļā emulsija, ja ūdens saturs ir mazāks kā 50%. Gaišās krēmkrāsas, vaskainās pastilas kūst 60-65 grādos.
 
Lietošana un iedarbība: Tā kā lamekrems jau satur recinātāju (glicerīnstearātu), vairs nav nepieciešami citi recinātāji, taču dažos gadījumos tie ir ieteicami. Formulas ar lamekremu ir stabilas un saglabā savu konsistenci arī tad, ja tiek pievienotas skābes, sāļi un citas emulsiju noslogojošas vielas. Lamekrems ir daudzpusīgs emulgators, kas piemērots plašai lipīdu zonai. Ar 30-60% tauku fāzi tas rada kompaktas emulsijas, kuras uz ādas veido patīkamu kopjošu aizsargkārtiņu. Krēmi un losjoni ar šo emulgatoru rada patīkamu sajūtu uz un savu mitrinošo īpašību dēļ iedarbojas atslābinoši un kopjoši. Emulsijām ar lamekremu ir tendence nedaudz spīdēt.  Lamekrems tiek augstu vērtēts dēļ tā radītās patīkamās, maigās ādas sajūtas, jo tas rada ievērojami mitrākas emulsijas nekā, piemēram, tegomuls. Atkarībā no kombinācijas ar citiem konsistences veidotājiem un koemulgatoriem, var pagatavot ne tikai vieglas, bet arī bagātīgas emulsijas normālai līdz sausai ādai. Tā kā lamekrems uz ādas veido plēvīti, tas nav ieteicams taukainai ādai.
 
Apstrāde: Lamekremu ir vielgi apstrādāt. Apmēram 65 grādu temperatūrā emulgators tiek izkausēts tauku fāzē, pēc tam pamazām var pievienot ūdens fāzi. Ar nelielu sviestu devu un bez citiem konsistences veidotājiem ar 4 - 5% lamekremu un 25- 30% tauku fāzi iegūstam viegli uzklājamas emulsijas ar vieglu konsistenci. Šīs emulsijas ir ļoti kopjošas. Tā kā lamekrems ir komplekss emulgators un tam jau ir pievienots konistences veidotājs, vairs nav nepieciešams pievienot papildus konsistences veidotājus. Taču varat tos pievienot, ja vēlaties kompaktākas konsistences - ar cetilspirtu iegūsiet stabilus krēmus, kas uz ādas veidos plēvīti. Īpaši patīkamas emulsijas lamekrems veido ar 30 - 35% tauku fāzi. Lamekrems ir labi piemērots arī kā koemulgators pH jutīgiem emulgatoriem, piemēram, tegomulam, ja nevēlas mīkstināt ar emulsanu, vai emulsijām ar lielāku lipīdu fāzi starp 35 un 45%.
 
Pielietojums: Lamekrems ir labs emulgators sausai ādai ar zemu tauku koncentrāciju, un kā koemulgators augstākai Urea koncentrācijai, piemēram, krēmos pēdām.
 
Daudzums: 5-10%
 

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi