Izvēlne
Jūsu grozs

Lanolīnvasks

Lanolīnvasks
Lanolīnvasks
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: fe777
(saukts arī par vilnas alkoholu)
 
INCI: Lanolin Alcohol
 
 
Lanolīnvasku iegūst no lanolīna sastāvā esošā vaska nepārziepojamās daļas. Lanolīns ir viela, ko izdala aitu ādas tauku dziedzeri, kas veic vilnas aizsargfunkcijas. Lanolīnvasks tiek ražots nelielos graudiņos, tam ir jūtams viegls tīras vilnas aromāts un tam nav lanolīnam raksturīgā lipīguma un smagnējuma. 
Lanolīnvaska galvenā īpašība ir ādas virsējā aizsargslāņa stiprināšana un mitruma papildus piesaistīšana ādas virsējam slānim, tādējādi sargājot arī no mitruma zudumiem ādas dziļākajos slāņos. 
 
Pielietojums, iedarbība:
Emulsijās lanolīnvasku izmanto kā mitrinātāju, mīkstinātāju, kas veicina arī iesūkšanos un kā eļļa-ūdenī emulgatoru. Tas ir stabils emulgators un nav jūtīgs pret dažādiem pH līmeņiem. Emulsijas ar Lanolīnvasku savu īsto konsistenci un biezumu iegūst 24 stundu laikā. To var izmantot gan kā emulgatoru, gan kā ko-emulgatoru kopā ar lanolīnu, gan arī kā kopjošu, atjaunojošu lipīdu dažādās emulsijās, sviestos un balzāmos. Var izmantot lanolīna vietā, bet jārēķinās, ka tas palielinās viskozitāti – produkts būs biezāks un cietāks.
 
Apstrāde:
kūst apm. 58 – 65 °C, tauku fāzē. Lanolīnvasks spēj piesaistīt 6x vairāk ūdens kā paša svars. 
Kombinējot ar bišu vasku vai cetilspirtu uzlabojas emulģēšanas īpašības. Ja izmanto labolīnvasku kā emulgatoru, svarīgi to izkausēt tauku fāzē un uzmanīties, lai ūdens fāzei būtu precīzi tā pati temperatūra kopā sajaukšanas brīdī. Ieteicams ūdens fāzi pievienot pamazām pa daļām, katru daļu kārtīgi iemiksējot līdz emulgēšana notikusi. Jāizvairās no straujas atdzesēšanas, lai veidotos vienmērīga emulsija un abas fāzes nesāktu atkal atdalīties.
 
Daudzums:
5-7% kā pamata emulgators, bet kombinējot ar lecitīniem, vasku vai lanolīnu
2-7 % kā kopjošs komponents balzāmos
Līdz 2 % kā kopjošs komponents emulsijās.
 
 
 
Receptes ierosmei:
 
 
 
 
 
Atjaunojošs balzāms lūpām
 
3 MK* mandeļu eļļa,
1 MK bišu vasks
1 MK lanolīnvasks
1 MK medus (šķidrs, nedrīkst būt sacukurojies)
7 pilieni burkānu eļļa
 
Pagatavošana
Izkausē bišu vasku un lanolīnvasku kopā ar mandeļu eļļu un ļauj nedaudz padzesēties. Kad balzāms sāk biezēt, tajā rūpīgi iemaisa medu, līdz masa atdzisusi. Pilda mazos balzama trauciņos. Ja medu pievienos kad balzāms vēl ir šķidrs, tas neiemaisīsies tajā vienmērīgi.
 
Lietošana
Šis balzāms ir ātrā palīdzība vēju aprautām lūpām -  ļoti ātri atjauno lūpu ādu, kas ir sakairināta no vēja un saspēgājusi, sūrstoša. Burkānu eļļa var radīt mazliet oranžīgu nokrāsu, bet tā ir ļoti svarīga sastāvdaļa, jo kopā ar medu ādas reģenerēšanās process ir ātrāks. Uzklājiet uz lūpām biezākā slānī un ļaujiet iesūkties.
 
*MK = Mērkarote 2,5 ml
 
 
Balzāms lūpu kopšanai – 15 ml:
 
A Fāze 
4 g džodžobas eļļa
4 g avokado eļļa, zaļa, nerafinēta
2 g bišu vasks
2 g lanolīnvasks
0,5 g fluīdlecitīns
 
B Fāze
2 g šī sviests
½ MK E-vitamīns
 
Izkausē fāzi A un izkusušajā masā izkausē šī sviestu, maisot padzesē, tad pievieno E-vitamīnu, samaisa un salej mazos balzama trauciņos. Ja vēlēšanās var bagātināt ar kādu ēterisko eļļu - līdz 3 pil uz šo daudzumu.
 
Lieliski nomierina, mīkstina lūpu ādu ikdienā.
 
 
 
Dziedējoša kampara ziede
 
50 g, tauku fāze apm. 55%
 
A Fāze 
5 g bušu vasks
20 g mandeļu eļļa
3 g lanolīnvasks
 
B Fāze
20 g ūdens.
 
C Fāze
1 g kampara eļļa – apm 25 pilieni
 
Pagatavošana:
Fāzi A izkausē līdz 70 °C temperatūrai. Ūdeni uzkarsē līdz tādai pašai temperatūrai kā fāzes A. Tad pamazām savieno abas fāzes, pa daļām pie fāzes A pievienojot ūdeni un katru daļu rūpīgi un enerģiski iemaisa. Kad viss ūdens rūpīgi iemaisīts un krēms atdzisis, pievieno kampara ēterisko eļļu. Jāizveidojas stingras konsistences krēmam. Pilda krēma trauciņā. 
 
Lietošana:
Šāda ziede ir 2% kampara ziede, ko ērti izmantot saaukstēšanās, klepus gadījumā, smērējot uz krūtīm, kāju pēdām uz nakti, vai ap austiņi, ja tā sāp. Nepievienojot kampara eļļu veidojas kopjošs, aizsargājošs krēms, ko labi var izmantot īpaši sausas, dziļi sprēgājošas ādas atveseļošanai un mīkstināšanai.
 
 
 
 
Ķermeņa losjons ar lanolīnvasku – sausai ādai
 
60 g, tauku fāze 25%
 
sastāvdaļas
A fāze
4 g džodžobas eļļa (makadamijas riekstu eļļa, avokado eļļa)
2,6 g mandeļu eļļa
1 g avokadīns
1 g lanolīnvasks
1 g bišu vasks
2.6 g lizolecitīns
 
B fāze 
0.6 g solagum (2 mazi naža gali)
4 g šī sviests
 
C fāze
39g ūdens
3 g glicerīns
 
D fāze
3 g urea
10 pil. biokons
 
Pagatavošna
Fāzes A sastāvdaļas rūpīgi izkausē līdz 75°C temperatūrā, izkusušajā fāzē izkausē B fāzes šī sviestu un iemaisa solagum. Paralēli uzkarsē C fāzi, lai AB fāze būtu vienā temperatūrā ar C fāzi vismaz 65°C. Tad C fāzi pievieno pie AB fāzes un samiksē, līdz veidojas emulsija. Pēc tam ļoti rūpīgi jāmaisa kamēr atdziest, nedrīkst atdzesēt aukstā ūdenī. Gatavo losjonu pilda losjona pudelītē.
 
 
 
Dziedējošs kliņģerīšu krēms
50 g, tauku fāze apm. 50%
 
A fāze
5 g lanolīnvasks (šo  devu īpaši bojātām ādām var aizvietot pusi uz pusi ar tīru lanolīnu, vai pat asiņojoši sprēgājošu ādu atveseļošanai pilnībā ar lanolīnu.)
3 g bišu vasks
3 g fluīdlecitīns
5 g džodžobas eļļa (var aizvietot ar citu, bet tad var mainīties aizsargājošais un mitrinošais efekts)
 
B fāze
10 g kliņģerīšu eļļa
 
C fāze:
25 g Burvju lazdas ziedūdens
 
D fāze
1 MK D-pantenols
½ MK alvejas koncentrāts
8 pil. ēteriskās eļļas
8 pil. biokons
 
 
Pagatavošana
Izkausē fāzi A atsevišķā traukā līdz 75°C un fāzi C ūzkarsē atsevišķā traukā. Īsi pirms savienošanas kopa pie fāzes A pievieno fāzi B un pārbauda, lai ūdens būtu tādā pašā temeratūrā kā apvienotās fāzes A un B. Fāzi C pievieno Fāzēm AB pa daļām, katru daļu rūpīgi un enerģiski iemaisot tajā un maisa līdz emulsija atdziest. Kad emulsija gatava un atdzisusi pievieno pa vienai Fāzes D sastāvdaļas, katru rūpīgi iemaisot tajā. 
 
Lietošana:
Šo krēmu lieto ādām, kas prasa pastiprinātu kopšanu un rūpes, tām vietām, kuras ikdienā tiek noslogotas ar apkārtējās vides ietekmi vai slodzi. Piemēram dārza, amatniecības, celtniecības darbiem – rokas un pēdas. Nomierina un padara maigu aso, raupjo un sprēgājošo ādu.

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi