Izvēlne
Jūsu grozs

Kakao sviests

Kakao sviests
Kakao sviests
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 3ebd7

Kakao koka dzimtene ir tropiskie Amazones un Orinoko lietusmeži. Šodien galvenie kakao koku audzēšanas apgabali ir centrālajā un Rietumāfrikā, Vidusamerikā un Dienvidamerikā, Ceilonā, Indonēzijā, Jaungvinejā un Filipīnās.
Kakao pupiņas satur 54% kakao sviesta, 11% olbaltumvielu, 9% celulozes, 7% cietes, 6% miecvielas un tonējošas sastāvdaļas, 5% ūdens, 3% minerālvielu un sāļu, 2% organisko skābju un garšvielu, 1% teobromīna, 1% dažādu cukuru un 0,2% kofeīna. Pupiņas spiežot un pēc tam filtrējot iegūst kakao sviestu, kas satur 27% palmitīnskābes, 34% stearīnskābes 33,5% eļļas skābes, 2% linolskābes un 0,5% alfa-linolēnskābes.
Kakao sviests kūst 30-35oC, tāpēc to nevajadzētu pārmērīgi karsēt, bet gan uzmanīgi sildīt.

 

Tirdzniecībā pieejami dažādas kvalitātes kakao sviesti. Nerafinēts kakao sviests ir bāli dzeltens ar šokolādes un vieglu vaniļas aromātu. Rafinēts kakao sviests ir gandrīz baltā vai pelēcīgā krāsā ar maigu smaržu. Dezodorēts kakao sviests ir bez smaržas. Kakao sviests pieejams pulvera veidā, plāksnītēs un kubiņos. 

 

Emulsijas ar kakao sviestu ir ļoti maigas, aizsargājošas un savu beigu konsistenci iegūst tikai pēc pāris dienām. Uz ādas tās atstāj vieglu, taukainu spīdumu.
Sviests pasargā ādu no novecošanās, mitruma un elastības zuduma.
Kakao sviests baro un mīkstina sausu, nogurušu ādu, piešķir dabīgu mirdzumu. Palīdz sadziedēt sasprēgājušu ādu.
Minerālvielas, varš, selēns darbojas kā dabīgs antioksidants.

 

Pielietojums: emulsijās - ļoti sausai, nobriedušai ādai; nakts krēmos - raupjai, trauslai ādai; balzāmos un ziedēs - lūpu kopšanas līdzekļos.
Kā kopjoši elementi - vannas bumbās; nostiprinoši komponenti - ķermeņa sviestos.

 

Daudzums: 3-5% emulsijās, līdz 50% ķermeņa sviestos

INCI: Thebroma cacao

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi