Izvēlne
Jūsu grozs

E-vitamīns

E-vitamīns
E-vitamīns
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: b8071
Dabīgais E-vitamīns jeb tocopherols ir eļļā šķīstošs un sastopams daudzās augu eļļās. Ar apzīmējumu tocopherols tiek apzīmēti dažādi E-vitamīna paveidi gan tīrie, gan arī dažādos savienojumos iegūti. Viens no populārākajiem, ko izmanto kosmētikas gatavošanā ir tocopherolacetāts jeb E-vitamīna acetāts, kas ir ar etiķskābi savienotais vitamīns. E-vitamīna acetāts atšķirībā no tīrā E-vitamīna ir ar 25 % vājāku iedarbību, toties stabilāks pret sairšanu skābekļa ietekmē. 
 
Visas augu eļļas satur tocoperolu lielākā vai mazākā koncentrācija. Visvairāk E-vitamīnu satur kviešu asnu eļļa, tad sojas  un avokādo eļļa. Stabilas un arī ar aukstu E-vitamīna saturu ir sezameļļa un sasha-Inci eļļas. 
 
E-vitamīns ir izcils antioksidants un labs brīvo radikāļu ķērājs. Līdzīgi kā D-pantenolam E-vitamīnam ir iekaisumu un niezi mazinoša iedarbība, tas veicina brūču ātrāku sadzīšanu. E-vitamīns sargā no UVA saules staru radītās priekšlaicīgās novecošanas, mazina vecuma pigmentācijas veidošanos, paaugstina mitruma līmeni ādā. 

 

 

Apstrāde

 

 

Tīrs E-Vitamīns ir biezs, viegli brūngans šķidrums. Tas it jūtīgs pret siltumu un skābekli, tāpēc E-vitamīnu nedrīkst karsēt. Tas jāiestrādā produktā tikai pēc pilnīgas atdzišanas. E-vitamīnu vēlams uzglabāt vēsā un tumšā vietā. Ar augstu tocopherola % saturošas eļļas drīkst īslaicīgi uzkarsēt līdz vajadzīgajai 65-80 grādu temperatūrai, bet tad arī tās ir nekavējoties jāpārstrādā, lai tās atkal atdzistu līdz vismas 50 grādiem, jo sākot ar šo temperatūru tocopherols noārdās. E-vitamīna acetāts ir noturīgāks pret karstumu.

 
 
Lietošanavisa veida kosmētikā, kam ir eļļas bāze. Īpaši labs ļoti sausām, saules sakairinātām un nobriedušām ādām, un saules aizsargproduktos. 
 
 
Daudzums: 1-2 %, speciālos produktos pat līdz 4-5 %.
 
 
 

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi