Izvēlne
Jūsu grozs

Cetilalkohols

Cetilalkohols
Cetilalkohols
1.40€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 0751

Pieejamie varianti

 Cetilalkohols

INCI: Cetyl Alcohol

Cetilalkohols, jeb Cetilspirts pieder alifātisko spirtu grupai. Saukts arī par palmitilspirtu ir lipofila taukviela. Mūsu cetilspirts tiek izgatavots sintētiski kā baltas skaidiņas vai lodītes, kurām nav smaržas.     
Cetilspirts kūst 49 grādos spirtā vai eļļās, taču tas nešķīst ūdenī. Kosmētiskajos preperātos cetilspirtu izmanto kā konsistences veidotāju, koemulgatoru un mīkstinātāju (cetilspirts dod mīkstinošu, nogludinošu substanci). Tas maina emuslijas iesūkšānās īpašības: ādā iesūcas ievērojami ātrāk, nerodas taukaina sajūta un emuslsija uz ādas taukaini nespīd. Šo īpašību dēļ to izmanto roku krēmos. 
Nevajadzētu 
pievienot cetilspirtu kopā ar klasiskajiem emulgatoriem vairāk kā 3% emulsijām, bet krēmiem, kas paredzēti sausas sejas ādas kopšanai nevajadzētu pievienot vairāk kā 1,5% (lai gan tie, kuriem ir taukaina sejas āda novērtētu ātro emulsijas iesūkšanos ādā). Kombinācijā ar lizolecitīnu vai citiem lecitīniem tas minētajos daudzumos zaudē savu vaskainību un veido emulsijas ar patīkamām uzklāšanas īpašībām. Cetilspirta spēja piesaistīt mitrumu nosaka, ka nelielās devās (0,5 – 1%) ir izcili piemērots sausai ādai. Vairāk lasīt šeit. 

Pielietojums: emulsijās, kas paredzētas taukainas, netīras ādas kopšanai. Nelielās devās to var pievienot arī krēmiem, kas paredzēti sausas ādas kopšanai, roku krēmos, tīrošajos losjonos un skrubjos, kondicionieros visiem matu tipiem.

Daudzums: 0,5- 1% sausai ādai, parasti līdz 3%.


Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi