Izvēlne
Jūsu grozs

Kas nepieciešams?

Kas nepieciešams?
Kas nepieciešams?
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: ca77c

Aprīkojums, darbarīki.

 

Kamēr vēl neesat īsti pārliecināti, vai kosmētikas gatavošana mājas apstākļos jums patiks, nevajag izdot naudu par speciālu aprīkojumu, bet maksimāli izmantot to, kas atrodas jūsu virtuvē. Tātad, iesākuma izmēģināšanai jums vajadzēs sekojošo:

 

2-3 tīras ievārījuma burciņas - tās ir karstumizturīgas

1 dziļa panna, vai platāka izmēra, seklāks katliņš ūdenspeldei

1 tīra ēdamkarote

1 mērkarote 2 ml

1 mērkrūze 100 ml

2 koka iesmiņi maisīšanai, vislabāk koka irbulīši no ķīniešu restorāna apmeklējuma :)

kosmētikas trauciņi, gataviem produktiem,

ja iepatikusies gatavošana un ir interese, papildinājumam:

 

1 mazie digitālie svariņi ar 0.1 vai par 0.05 gr minimālo soli precīzai svēršanai.

2 karstumizturīgas vārglāzes, piem. 100 un 250 ml.

2 stikla stienīši (uzmanību, tie ir ātri plīstoši) 

1 mikseris ar vienu mīklas mīcāmo spārniņu, vai mazs piena putotājs, vai blenderis.

1 termometrs no 0 līdz 100 grādiem.

 

Šo sarakstu, protams, var daudz un dikti papildināt, atkarībā no tā, cik bieži un cik nopietni vēlaties darboties kosmētikas gatavošanas jomā. Bet ar šo pilnīgi pietiek, lai varētu izmēģināt, vai šāds gatavošanas process jums liekas interesants un patīkams.  

 

Sākvielas:

Iesākumam arī no sākvielām iesaku izvēlēties visuniversālākās un vienkāršākās, lai pirmie mēģinājumi, kas varbūt izdodas ne tādi, kā cerēts, nebūtu jāžēlo iztērētās izejvielas. Tātad, lai pagatavotu dažus krēmus, jums būs nepieciešamas sekojošais:

 

Pamateļļa - ieteicams jojobas vai mandeļu eļļas, jo tās ir ar visuniversālāko pielietojumu, maigu un ļoti kopjošu iedarbību. Bet jūs varat ņemt arī jebkuru citu eļļu, kas ir virtuvē - rapšu, saulespuķu, olīvu.

 

Emulgators - pirmajām reizēm pietiek ar vienu emulgatoru, lai iegūtu sajūtu par krēma pagatavošanu un tā iedarbību.

 

Konsistences veidotājs – piemēram, šī sviests, jo tas ir ar universālām kopjošām īpašībām. To var arī ļoti labi izmantot vienu pašu. Vēl var pievienot arī cetilspirtu, kas padarīs krēmu kompaktāku un būs nedaudz matējošs uz ādas. Ļoti labi var izvēlēties arī mango sviestu, kas ir mazliet vieglāks kā šī sviests, kā arī kakao sviestu, kuram ir unikālas kopjošas un barojošas īpašības.

 

Vīna spirts, vai vienkārši spirts - produkta konservēšanai. Tam var izmantot arī tinktūras.  Vēl spirts ir ļoti svarīgs dezinfekcijai, jo visi darbarīki, trauciņi un arī darba virsma ir kārtīgi jādezinficē pirms darba sākšanas. Tam vislabāk izmantot pudelīti ar pulverizatoru.

 

Vēl konservēšanai var izmantot arī konservantu rokonsal, bet ja ir doma mūžā pagatavot tikai vienu krēmu, tad speciāli pirkt šo konservantu nav nepieciešams, jo viņu nevarēs pēc tam izmantot citām vajadzībām. 

 

Ja jūsu pirmie krēmi, ar šādām vienkāršām sastāvdaļām ir izdevušies un jūs vēlaties savus krēmus bagātināt, variet kā pirmās aktīvās vielas izvēlēties:

D-pantenolu un Urea.

 

Pie receptēm atradīsiet pāris izmēģinājuma receptes, lai redzētu, kā tas darbojas. Iesaku izmēģināt ar dažām izejvielām, lai kļūtu skaidri gatavošanas pamatprincipi. Tādēļ arī šobrīd kā paraugi ir dotas tikai ļoti vienkāršas receptes. Ja ir vēlēšanās izmēģināt ko sarežģītāku, lūdzu, nāciet uz forumu, uzrakstiet savu izvēlēto receptes variantu, vai izklāstiet vēlmi, izrunāsim, izdiskutēsim par vēlamo sastāvdaļu vajadzīgo daudzumu, par to, kādu efektu vēlaties gūt no attiecīgā produkta, vai kādu problēmu risināt. Izejot no tā visa, arī tiek veidotas receptes katram individuālajam gadījumam.

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi