Izvēlne
Jūsu grozs

Plantaren

Plantaren
Plantaren
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 37dd8

INCI: Alkylpolyglycoside/Decylglycoside 

 

Plantaren ir alkilpoliglikozīdu tenzīds uz kokosa eļļas un glikozes bāzes, tā saucamais cukura tenzīds. Šie augu izcelsmes tenzīdi ir atzīti par ādai draudzīgākajiem tenzīdiem no visas tenzīdu grupas.

Pareizi uzglabājot (istabas temperatūrā) decilglikozīdu var uzglabāt 2 gadus. Temperatūrā zem 15 grādiem tas var izkristalizēties un pirms lietošanas maisot jāuzsilda, lai kļūst viendabīgs. Var veidoties nogulsnes, tāpēc pirms tenzīda lietošanas pudeli vēlams sakratīt.

Decilglikozīds ir maigs bāzes tenzīds šampūniem un dušas želejām ar labām putojošām īpašībām un biezinātāja iedarbību. Pateicoties spējai šķīdināt taukus, nezaudējot putojošās īpašības, to labprāt izmanto divi vienā formulās. Salīdzinājumā ar kokosa glikozīdu decilglikozīds ir tas, kas paaugstina putojošās īpašības. Tā biezinātāja īpašības izpaužas mazāk. Decilglikozīda smarža ir intensīvāka nekā kokosa glikozīdam.

Plantaren piesaistās ādas un matu keratīnam un padara tos gludus un elastīgus. Kombinācijā ar citiem tenzīdiem, decilglikozīds mazina to iritatīvo potenciālu un paaugstina produkta maigumu. Alkilglikozīdus iesaka bojātas, dermatītiskas ādas kopšanai. Decilglikozīds ir stipri bāzisks un tā pH vērtība ir apmēram 11.

Pirms decilglikozīda pievienošanas šampūniem un dušas želejām, to nepieciešams sajaukt ar citiem tenzīdiem un lipīdiem, kā arī lecitīniem, pirms tie tiek pievienoti ar gēla veidotāju iebiezinātai ūdens fāzei. Visbeidzot gala produktus pēc vajadzības var konservēt un koriģēt pH vērtību: decilglikozīda pH vērtība ir 11.5 - 12.5 un tas ar pienskābes palīdzību  jāpadara ādai draudzīgāks.

PADOMS: ja līdz šim neesat panesuši cukura tenzīdu (daži sūdzas par galvas ādas niezi), mēģiniet pievienot 1-3 % lizolecitīnu; lecitīns mazina iespējamo tenzīdu iritatīvo iedarbību un skābā pH vidē iedarbojas kā kondicionieris.

 

Mazgājošā substance: 51-55 %

 

Tenzīda grupa: nejonisks

 

Deva: līdz 50 % tenzīdu maisījumā

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi