Izvēlne
Jūsu grozs

Lamekrem HT

Lamekrem HT
Lamekrem HT
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: bcab5

INCI: Glyceryl Stearate, Glyceril Stearate Citrate 

 

 

Lamekrems ir augu izcelsmes, PEG nesaturošs, divkomponentu emulgators. Pamata substances veido glicerīna monostearāts no stearīnskābes un palmitīnskābes, un citronskābes estera. Vienkāršiem vārdiem sakot, sastāv no taukskābēm, glicerīna, citronskābes, palmu un sezama eļļas. Atkarībā no eļļas un ūdens fāžu attiecībām, veidojas vai nu eļļa-ūdenī emulsija (ja ūdens saturs ir vairāk kā 50%), vai ūdens-eļļā emulsija, ja ūdens saturs ir mazāks kā 50%. Gaišās krēmkrāsas, vaskainās pastilas kūst 60-65 grādos pēc C. 

 

Lietošana un iedarbība 

Tā kā lamekrems jau satur recinātāju (glicerīnstearātu), vairs nav nepieciešami citi recinātāji, taču dažos gadījumos tie ir ieteicami. Formulas ar lamekremu ir stabilas un saglabā savu konsistenci arī tad, ja tiek pievienotas skābes, sāļi un citas emulsiju noslogojošas vielas. Lamekrems ir daudzpusīgs emulgators, kas piemērots plašai lipīdu zonai. Ar 30-60% tauku fāzi tas rada kompaktas emulsijas, kuras uz ādas veido patīkamu kopjošu aizsargkārtiņu. Krēmi un losjoni ar šo emulgatoru rada patīkamu sajūtu uz ādas un savu mitrinošo īpašību dēļ iedarbojas atslābinoši un kopjoši. Emulsijām ar lamekremu ir tendence nedaudz spīdēt.  Lamekrems tiek augstu vērtēts dēļ tā radītās patīkamās, maigās sajūtas uz ādas, jo tas rada ievērojami mitrākas emulsijas nekā, piemēram, tegomuls. Atkarībā no kombinācijas ar citiem konsistences veidotājiem un koemulgatoriem, var pagatavot ne tikai vieglas, bet arī bagātīgas emulsijas normālai līdz sausai ādai. Tā kā lamekrems veido uz ādas plēvīti, tas nav ieteicams taukainai ādai.

 

Apstrāde

Lamekremu ir vielgi apstrādāt. Apmēram 65 grādu temperatūrā emulgators tiek izkausēts tauku fāzē, pēc tam pamazām var pievienot ūdens fāzi. Ar nelielu sviestu devu un bez citiem konsistences veidotājiem ar 4 - 5% lamekremu un 25- 30 % tauku fāzi iegūstam viegli uzklājamas emulsijas ar vieglu konsistenci. Šīs emulsijas ir ļoti kopjošas. Tā kā lamekrems ir komplekss emulgators un tam jau ir pievienots konistences veidotājs, vairs nav nepieciešams papildus pievienot  konsistences veidotājus. Taču varat tos pievienot, ja vēlaties kompaktākas konsistences - ar cetilspirtu iegūsiet stabilus krēmus, kas uz ādas veidos plēvīti. Īpaši patīkamas emulsijas lamekrems veido ar 30 - 35% tauku fāzi. Lamekrems ir labi piemērots arī kā koemulgators pH jutīgiem emulgatoriem, piemēram, tegomulam, ja nevēlas mīkstināt ar emulsanu, vai emulsijām ar lielāku lipīdu fāzi starp 35 un 45%.

 

Pielietojums: Lamkrems ir labs emulgators sausai ādai ar zemu tauku koncentrāciju, un kā koemulgators augstākai Urea koncentrācijai, piemēram, krēmos pēdām.

 

Daudzums: 5-10%

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi