Izvēlne
Jūsu grozs

Burbuļbumbas

Burbuļbumbas
Burbuļbumbas
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: da7ba

Tās ir vienas no iecienītākajām vannas piedevām, jo ir gan relaksējošas, gan kopjošas un vēl arī interesantas savas jautrās burbuļošanas dēļ.

 
 
Piedāvāju vienu no manām iecienītākajām un vienkāršākajām receptēm, kas parasti labi izdodas:
 

Sastāvdaļas - apm. 4 mazām bumbiņām 3 cm diametrā.
 
100 gr. dzeramā soda
50 gr. citronskābe
25 gr. kartupeļu ciete
30 gr. kakao sviests vai kokoseļļa
vai 1/2:1/2 ar kādu no augu eļļas  - Jojobas, mandeļu, aprokožu vai kādu citu.
Var pievienot arī 20 gr. piena pulveri - darbosies kā viegls, dabīgs emulgators.
 
Ēteriskās eļļas pēc izvēles 20-40 pilieni, atkarībā no vēlamās aromāta intensitātes.
 
 
 
Pagatavošana
Citronskābi vēlams samalt kafijas dzirnaviņās pulverī, tad tā labāk sajauksies ar sodu un būs arī labāka reakcija ar ūdeni. Visas sausās sastāvdaļas ar rokām kārtīgi sajauc kopā, pievērsiet uzmanību, lai dzeramā soda būtu viendabīgā pulverī bez kunkulīšiem, ja tādi ir, tad tie kārtīgi jāizspaida, pat vēlams izsijāt caur sietu, lai sīkie kunkulīši tiktu pamanīti un arī izspaidīti.
Izkausētiem augu taukiem/eļļai pievieno vēlamo daudzumu ēteriskās eļļas, ja ir vēlēšanās, var piepilināt kādu krāsojošu eļļu - piem. smiltsērkšķu, burkānu eļļu un vēlreiz kārtīgi sajauc. 
 
 
Tad sausajai masai pa nelieliem malciņiem pievieno sviesta un eļļas maisījumu un kārtīgi iestrādā. Šķidro maisījumu pievieno pēc vajadzības, ja ir sajūta, ka viss daudzum nebūs vajadzīgs, jo sasniegta vēlamā konsistence, var atlikušo nepievienot. Konsistencei jābūt kā slapjām smiltīm no kurām jūrmalā taisa smilšu pilis un figūriņas. Saspiežot masu ar plaukstu un atverot to vaļā, masa paliek saspiestajā formā un nesajūk. Tagad ir īstais laiks pievienot klāt kādu papildinājumu: augu ziedlapiņas - rožu, lavandas, kliņģerīšu, u.t.t. 
 
 
Masa ir gatava un var formēt bumbiņas. Var to darīt arī ar rokām, tad tās sanāks palielas, bet var ņemt talkā kādas mazas formītes, frikadeļu taisāmās knaibles vai ko citu. Bumbas jāveido ļoti stingras, citādi tās būs trauslas un ātri sabirs. Kad bumbiņa saspiesta, to novieto uz šķīvja vai kādām restītēm kaltēties. Tām ir jākalst vismaz vienu nakti, bet labākā gadījumā 24 stundas. Pēc tam tās ievieto kādā noslēgtā burkā, vai katru iesaiņo atsevišķi un uzglabā sausā, tumšā vietā. Vēlams izlietot 3 mēnešu laikā, jo dabīgās ēteriskās eļļas izgaro un aromātiskais efekts nebūs vairs tik liels. Kopjošais efekts būs arī pēc 6 mēnešu uzglabāšanas, jo eļļas un sviesti uzglabājas ilgāk.
Dabīgās eļļas un augu sviesti to sastāvā dos patīkami samtainu ādu.
 
Lai izdodas! :)

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi