Izvēlne
Jūsu grozs

Šī sviests

Šī sviests
Šī sviests
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: 23b3c

INCI: Butyrospermum Parkii 

 

Šī vai karite koki aug Centrālāfrikā. Plūmei līdzīgo, brūno augļu rieksti satur līdz 50% tauku, kuru iegūšana ir dārgs process, kurā jāiegulda daudz roku darba. Riekstus saspiež un iegūto masu uzkarsē līdz 50-60oC, kad tauki kļūst šķidri un atdalās no mizām, tie tiek nosmelti. Atdzesētie tauki ir nerafinēts basijas jeb šī sviests - balti dzeltenīga masa ar izteiktu, maigu smaržu. Nerainēts šī sviests satur daudz bagātīgāk dažādus vitamīnus un citas vērtīgas vielas.

 

Biežākais apstrādes veids ir rafinēšana. Saspiestā masa tiek uzkarsēta līdz 150oC. Šādā veidā iegūto tauku daudzums ir ievērojami lielāks, taču tiek bojātas daudz vērtīgu sastāvdaļu. Rafinēts šī sviests ir balts vai pelēcīgs bez smaržas, vai ar vieglu tauku aromātu. Šī sviests izceļas ar augstu nesacietējušu tauku daudzumu, kas nerafinētā sviestā var būt līdz 15%. Nesacietējušās daļas ir fitosterīni, vaska esteri, alantoīns, A un E vitamīns un citas vielas. Šī sviests satur 4% palmitīnskābes, 43% stearīnskābes, 46% eļļas skābes, 5,6% linolskābes u.c. Šī sviestam ir ūdeni piesaistošas īpašības. Tas padara ādu elastīgu. Šī sviests veido krēmīgas, elastīgas emulsijas un tam ir emulģējošas īpašības. Šī sviestu, tāpat kā pārējos sviestus, nevajag karsēt vairāk par 40 grādiem, bet gan uzsildīt.

 

Pielietojums: universāls konsistences veidotājs krēmos un losjonos, īpaši sausai, jutīgai, bojātai un nobriedušai ādai. To var izmantot psoriāzes, neirodermīta u.c. gadījumos. Matu kopšanas līdzekļos, kas paredzēti sausu, trauslu matu kopšanai. Saules aizsargproduktos un produktos, kas paredzēti lietošanai pēc sauļošanās. Labs efekts sausas ķermeņa ādas kopšanā ir ķermeņa sviestam, ko gatavo kombinējot šī sviestu ar kādu no pamateļļam (ieteicamā attiecība 50:50) piemēram Jojobas vai mandeļu eļļu, pievienojot 1-2 pilienus ēterisko eļļu uz 10 gramiem gatava produkta.


Daudzums: krēmos un losjonos 3-10%, speciālajos kopšanas līdzekļos var izmantot arī tikai Šī sviestu vien.


Pērc mūsu augstās kvalitātes, nerafinēto šī sviestu te!

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi