Izvēlne
Jūsu grozs

Kviešu asnu eļļa

Kviešu asnu eļļa
Kviešu asnu eļļa
0.00€
  • Pieejamība: Pieejams
  • Produkta kods: bcc60

INCI: Tritium kausativumKviešu asnu eļļa ir viena no vissenāk lietotajām. Tā ir auksti spiesta, oranži dzeltena, un diezgan bieza ar intensīvu labības smaržu. To iegūst no kviešu dīgļa pašā grauda kodolā, kas aizņem tikai 2,5% no visa grauda svara.


Tā ir ar E-vitamīnu otrā bagātākā augu eļļa aiz smiltsērkšķu eļļas. E-vitamīns, jeb tokoferols nodrošina izteiktas antioksidējošas īpašības, kas kombinācijās ar citām eļļām palīdz tās stabilizēt. Kviešu asnu eļļa satur arī A, B1, B2, B3, B6, D un PP vitamīnus īpaši aktīvā formā, tāpēc tā veicina šūnu reģenerāciju, dziedē brūces, plaisas, apdegumus, izsutumus un palīdz pie ekzēmas un psoriāzes.


Kviešu asnu eļļas sastāvā ir ļoti vērtīgās divkārtnepiesātinātās taukskābes – linolskābe un linolēnskābe, kuras šajā eļļā ir noturīgas un stabilas, pateicoties augstajam tokoferola daudzumam. Eļļa ir bagāta arī ar lecitīnu (fosfolipīdiem), fitosteroliem un karotinoīdiem. Tajā ir augsts nepārziepojamo daļu procents, kas ir ļoti nepieciešams nobriedušas, slikti apasiņotas ādas kopšanai, kurai ir traucēta barjerslāņa atjaunošanās mehānismi. Šajā eļļā ir arī diezgan daudz fosfora, cinka, dzelzs un kālija.

Kosmētiskā iedarbība ir daudzpusīga: E-vitamīns veicina asinscirkulāciju un jūtami uzlabo ādas apasiņošanu. Fosfolipīdi veido būtiskas šūnu membrānu sastāvdaļas un kopā ar tokoferoliem nodrošina to iesūkšanos dziļākajos ādas slāņos. Fitosteroli stiprina ādas barjerslāni un mazina transepidermālos ūdens zudumus ādā.


Kviešu asnu eļļas iedarbība ādas elasticitātei, apasiņošanai un limfas cirkulācijai ir īpaši nozīmīga grūtniecības un pēcdzemdību periodā striju profilaksei un starpenes kopšanā, kā arī pretcelulīta līdzekļos.


Kombinācija ar Mežrozīšu un Granātābolu sēklu eļļām veidojas iedarbīgs ādas kopšanas produkts naktij. Ar Šī sviestu un Naktssveces eļļu var veidot intensīvas iedarbības eļļas želejas, kas stabilizēs un atjaunos barjerslāni, nomierinās alerģisku ādu un veicinās veselo ādas šūnu veidošanos. Kviešu asnu eļļa ādā iesūcas ļoti lēni un atstāj bagātīgu pabarotas ādas sajūtu pat vairāk kā Avokado eļļa, jo tajā ir arī daudz piesātināto taukskābju. Tāpēc Kviešu asnu eļļa ir īpaša, jo tā spēj veidot aizsargkārtiņu un mazināt ādā mitruma zudumus, tajā pašā laikā sastāvā esošās vērtīgās vielas un vitamīnus lēni ievadīt dziļākajos ādas slāņos. Ēļļa veicina mikrocirkulāciju ādā un atdzīvina nogurušu, pelēku ādu, palīdz pret priekšlaicīgas ādas novecošanos, izlīdzina grumbiņas.


Kviešu asnu eļļu ir vērtīgi izmantot arī sausiem matiem, blaugznainas galvas ādas kopšanai, arī trauslu nagu kopšanai.
 


Pielietojums


Kviešu asnu eļļa ir bagātīga un ļoti vērtīga bāzes eļļa sausai, nobriedušai ādai, sausiem, nespodriem matiem un bojātu, šķeltu matu galu kopšanas produktiem, pretcelulīta un masāžas eļļām, arī nagu kopšanas līdzekļiem. Kviešu asnu eļļu, kombinācijā ar stabilām eļļām, kā džodžobas, kokosa, neitrālo eļļām, var pievienot sauļošanās līdzekļiem, jo tajā ir dabīgi UV staru filtri, kā arī pēcsauļošanās kosmētikā, jo dziedē apdegumus un mazina kairinājumu.

Kviešu asnu eļļu vēlams nesakarsēt vairāk par 40 grādiem, jo augstā temperatūrā tā zaudē savu kvalitāti.


Kviešu asnu eļļu nedrīkst lietot cilvēki, kam ir alerģija pret glutēnu, piemēram, celiakijas slimniekiem, jo tas uzsūcas arī caur ādu.


Sastāvs: 18% palmitīnskābe, 1,3% palmitoleīnskābe, 1,3 % stearīnskābe, 22% eļļas skābe, 51% linolskābe, 6,4% linolēnskābe, e-vitamīns (apm. 217 mg/100 g), lecitīns, svalāns, A provitamīns, aminoskābes.


Īpašības: daļēji sausējoša, lēni izplūstoša.


Daudzums: bāzes eļļa, līdz 100%.

 


Receptes ierosmei

Barojošas sejas eļļas naktij

Atsausksmes

Uzrakstīt atsauksmi

Slikti Labi