Aktīvās vielas
 
 
 
Tās ir vielas kas papildina kosmētikas līdzekļus ar papildus kopjošām īpašībām, veidojot tā iedarbīgumu attiecīgajam ādas tipam, vēlamajam rezultātam ko plānots sasniegt ar konkrēto produktu. 
 
Aktīvās vielas veic dažādas funkcijas, to vidū ir:
 
Mitrinātāji - veic ādas dziļu mitrināšanu, kas īpaši svarīgi ir sausām ādām, bet nepieciešami visiem ādas tipiem.
Mitruma uzturētāji - ne tikai mitrina, bet palīdz arī saglabāt un noturēt mitrumu ādā, neļaujot tam strauji izgarot.
Barjerslāņa veidotāji un saglabātāji - veido ādas barjerslāni, vai veicina tā straujāku atjaunošanos. Barjersānis ir ādas aizsargbarjera, kas aizsargā ādu pret ārējās vides kaitīgo iedarbību. 
Transportētāji - palīdz ievadīt dziļāk ādas slāņos citas aktvīvās un vērtīgās vielas, kas pašas, savas molekulārās uzbūves dēļ, nav spējīgas dziļāk iesūkties. Šī īpašība uzlabo jebkura kosmētikas produkta efektivitāti un iedarbību. 
Iekaisumu un niezi mazinātāji - nomierina, dziedē un veicinā veselas ādas ātrāku reģenerēšanos.
Citu vielu ieritatīvo īpašību mazinātāji - ir vielas, kā piemēram virsmaktīvās vielas, kas ādai var būt kairinošas. Aktīvo vielu pievienošana mazina kairinājumu un uzlabo kopšanas īpašības.
Šūnu reģenerējošo procesu veicinātāji - stimulē veselu šūnu ātrāku dalīšanos, tāpēc kairinātā, neveselā āda ātrāk nomainās pret jaunu un veselu, iegūstot svaigāku un patīkamāku izskatu. Mazinās arī mīmikas krunciņas. 
Barotājilipīdi apgādā ādu ar barojošām vielām. Īpaši tie svarīgi sausām ādām, jo sausai ādai ir mazaktīva tauku dziedzeru darbība un tā nespēj sevi pilnvērtīgi apgādāt ar nepieciešamo lipīdu, mitrumu un arī barjerslāni. 
 
Šūnu vielmaiņas procesu harmonizētāji - normalizē šūnu vielmaiņu gan samazinot to aktivitāti, ja tā ir pārāk aktīva - kā tas ir problemātiskas ādas gadījumā, gan arī veicinot vielmaiņas procesus, kā tas ir pie sausas ādas, kad procesi ir palēninājušies.
 
Katrai aktīvai vielai ir vairākas no šīm īpašībām un tās darbojas savstarpēji mijiedarbojoties, radot papildus lielāku efektivitāti.
 
Pie aktīvām vielām ir pieskaitāmas arī ēteriskās eļļas, dažādas tinktūras un ekstrakti, to skaits un dažādība ir ievērojama. 
 
 
News

Mar
8
Jauna informācija sadaļā "Veselība".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Melno ķimeņu eļļa suņiem".

May
28
Jauna informācija sadaļā "Mājdzivnieku kopšanai".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Nīma eļļa zirgiem".

Sep
24
Jauna informācija sadaļā "Priekšzinātājiem".

Seko Mums:
Pierakstīties jaunumiem:
Jūsu E-pasts:


Sadarbības Partneri:
Rudra