Sauļojies droši un dabiski!

 

 

 

Nodarbība: Saules aizsargkosmētika

pirms un pēc saules peldes

 

 

 

Vasarā tik ļoti gribas baudīt saulīti, tās siltumu un arī iegūt patīkamu, zeltaini brūnu, veselīgu ādas toni. Pavisam drīz sāksies vasaras sezonas laiks, kad saulīte kļūs aktīva un daudziem nepieciešama saules aizsardzības kosmētika. Mēs piedāvājam pašiem iemācītie pagatavot savu Saules kosmētiku bez ķīmiskām piedevām. 

 

Nodarbības laikā katrs varēs pagatavot sev vienu saules kosmētikas produktu no dabīgām augu valsts izejvielām, kas palīdzēs aizsargāt, mitrināt, nomierināt vai pat sadziedēt ādu pirms un pēc saules peldēm!

 

Nodarbības laiks:

2017.gada 24.maijs (trešdiena), pl.18.15

 

Nodarbības vieta:

Rīgā -  Calendulas telpās, Dzirnavu ielā 112

 

Nodarbības ilgums: 2 stundas

 

Nodarbības cena: 18,00€ 

Cenā iekļauti pagatavošanai vajadzīgie darbarīki, izejvielas, trauciņi, receptes un praktiskajā daļā gatavojamais 1 pret sauļošanās kosmētikas produkta izmaksas.

 

Vietu skaits ierobežots.

 

Lūgums pieteikties līdz 23.maijam ieskaitot.

 

Jautājumu un pieteikumu gadījumā zvaniet 27453303 vai rakstiet uz e-pastu olga@calendula.lv.

 

 

 


 

 

 

 

Šajā rakstā daži ieteikumi un papildus informācija, kas būtu jāievēro, lai sauļošanās process būtu veselīgs un pēc iespējas arī dabīgs.

 

 

Dabiskā aizsardzība – mehāniskie nevis ķīmiskie filtri!


Atšķirībā no ķīmiskajiem filtriem, fizikālie, jeb mehāniskie filtri vienkāršoti sakot darbojas kā mazi spogulīši, kas UV starus atstaro (absorbē), nelaižot ādā un tādējādi aizsargājot. Kā mehāniskos filtrus izmanto dažādu dabīgos minerālus, bet visefektīgākie ir cinka oksīds (vislabāk absorbē UVB starus) un titāna dioksīds (vislabāk absorbē UVA starus). Svarīgi iegaumēt ja titāna dioksīds tiek izmantots kā saules aizsargfiltrs kosmētikā, tā daļiņām ir jābūt pārklātām ar silīcija dioksīdu, jo tīrā veidā titāna dioksīds rada brīvos radikāļus UV staru iedarbībā, turklāt šie radikāļi ir kancerogēni un var kaitēt ādai. Tāpēc šim nolūkam ir radīts minerālo pigmentu maisījums – Sofitiks, kura sastāvā ir gan cinka oksīds, gan ar silīcija dioksīdu pārklātais titāna dioksīds, kuru droši un ar augstu efektivitāti var izmantot dažādu saules aizsargproduktu pagatavošanai.

 

 

 

 

Aizsardzība pret apdegumu nevis iedegumu!

 

Svarīgi saprast, ka lietojot uz ādas aizsarglīdzekļus, tie pasargā ādu no saules apdegumiem, nevis novērš iedeguma veidošanos, kā tas bieži vien tiek uzskatīts un tāpēc netiek lietoti aizsarglīdzekļi.
Jāievēro, ka sauļošanās sākumposmā (pirmās 7-10 dienas) āda pie saules vēl nav pieradusi un sauļošanās ilgums ir nedrīkst būt pārāk garš, īpaši bērniem. Intensīvā saulītē ieteicams neuzturēties ilgāk par 30 līdz 60 min. – atkarībā no ādas toņa un jūtīguma pakāpes. Sākumā ieteicams lietot dabīgos aizsarglīdzekļus ar SPF 15 – 20. Kad āda jau ieguvusi pirmo iedegumu, tā ir pieradusi pie saulītes un tai palielinājušās arī dabiskās aizsargfunkcijas, saulītē var uzturēties arvien ilgāk un aizsarglīdzekļu SPF var samazināt 10 – 15. Iedeguma uzturēšanai vasaras otrajā pusē pietiks ar vieglām iedeguma nostiprinošām eļļām ar SPF 6 – 10.

Ja āda pēc sauļošanās ir manāmi apsārtusi un varbūt pat niezošu vai kņudošu sajūtu, tas norāda, ka saules pelde bijusi nedaudz par ilgu un ādas dabīgās aizsargfunkcijas nav spējušas vairs ādu pasargāt no pirmajām apdegšanas pazīmēm.

 

 

 

Brūna āda no saulītes, nevis no saules apdeguma!

 

Ievērojiet, ka melanīns – brūnais pigments, kas ir atbildīgs par ādas iekrāsošanos tumšākā tonī, pamazām izstrādājas 48 stundu laikā pēc sauļošanās. Tāpēc neraizējieties, ja āda pēc sauļošanās nav apsārtusi, tas nenozīmē, ka iedegums nebūs, tas tikai nozīmē to, ka esat rūpējušies, lai āda netiktu apdedzināta. Melanīna izstrādāšanās ādā ir reakcija uz saulīti, nevis saules apdegumu un tā uzdevums ir aizsargāt šūnas kodolu un tajā esošo informāciju par pareizu šūnas dalīšanos. Apdeguma gadījumā ādas aizsardzība nav bijusi pietiekama un ir traucēta un traumēta, kā rezultātā var veidoties nevēlami šūnas dalīšanās procesi.
Ja sauļošanās process ir vienmērīgs, āda tiek pieradināta pamazām, tad arī iedegums ir noturīgāks, āda veselīgāka un rudenī nebūs jācīnās ar pārāk sausas ādas problēmām.

 

Novēlam priecīgu un veselīgu sauļošanās sezonu…

 

 

Saistīti raksti:

Saules ietekme uz ādu

Receptes saules aizsardzībai
 

News

Mar
8
Jauna informācija sadaļā "Veselība".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Melno ķimeņu eļļa suņiem".

May
28
Jauna informācija sadaļā "Mājdzivnieku kopšanai".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Nīma eļļa zirgiem".

Sep
24
Jauna informācija sadaļā "Priekšzinātājiem".

Seko Mums:
Pierakstīties jaunumiem:
Jūsu E-pasts:


Sadarbības Partneri:
Rudra